Promienniki gazowe

Promienniki gazowe zasilane gazem z butli, a nagrzewnice gazowe.

Butla to najwygodniejsze zasilanie promienników. Oczywiście jest znacznie większa niż tradycyjna, domowa. Zajmuje sporo miejsca, więc trzeba je mieć. W zależności od tego na ile wystarczy i jak wiele się z niej korzysta taką się zakupuje. Może być zasilana również z butli 11 kg, takiej jaka jest w warunkach domowych. Nagrzewnice gazowe, muszą posiadać wielką butlę, ponieważ zazwyczaj ogrzewają bardzo duże powierzchnie.

Nagrzewnice gazowe, zasilane gazem ziemnym nie posiadają oczywiście butli. Promiennik w większości są zasilane w ten sposób. Jest to dogodne rozwiązanie, ponieważ ułatwia monitorowanie spalania gazu. Wiadomo jest, na jaki czas wystarcza butla gazowa. Jest to bardzo praktyczne, i wielu ludzi z tego korzysta. Można racjonalnie oszczędzać energię potrzebną do zasilenia promienników. W obliczy wysokich cen wszystkiego, to najlepsze rozwiązanie.

W zależności od tego jakiej wielkości jest butla, tak często jest konieczność jej zasilenia. Teoretycznie wygodniejsze są nagrzewnice gazowe, zasilane gazem ziemnym. Jest stałe podłączenie, i nie ma obaw, że gazu zabraknie. Wszystko ma swoje plusy i minusy, więc warto zdecydować się na to co będzie najwygodniejsze. Najważniejsze by było jak najbardziej komfortowo i wygodnie.