Dobór mocy

Nagrzewnice gazowe i dobór ich mocy do pomieszczenia.

Nagrzewnice gazowe są współcześnie wykorzystywane w wielu różnych pomieszczeniach. Doceniono je zarówno w domach prywatnych, siedzibach firm jak również wielkich halach produkcyjnych za wszystkie ich walory. Ze względu na dość dużą różnorodność mocy tych urządzeń warto wiedzieć, jakie nagrzewnice gazowe są odpowiednie do obiektu, który chcemy ogrzewać.

Odpowiedni dobór mocy nagrzewnicy do ogrzewanego pomieszczenia może okazać się niezwykle ważny, ponieważ może zagwarantować odpowiedni bilans pomiędzy nakładami energii, a jej pozyskaniem w postaci ciepła. Nagrzewnice gazowe o zbyt dużej mocy mogą przysporzyć strat energii, a tym samym naszych pieniędzy.

Kiedy w pomieszczeniu zrobi się za gorąco, szybko staramy się wpuścić świeże i chłodne powietrze z zewnątrz, a uzyskaną w postaci ciepła energię, po prostu wypuszczamy na zewnątrz. Dlatego też zanim zdecydujemy się na konkretną nagrzewnicę musimy oszacować zapotrzebowanie na energię termiczną pomieszczenia, które ma być ogrzewane.

Dzięki takiej analizie do ogrzewania obiektu będzie potrzebna już tylko niewielka ilość gazu. Zapobiegnie to również zakupu urządzenia o zbyt małej mocy, które w takim razie okazałoby się nieskuteczne.