Ogrzewanie strefowe

Nagrzewnice gazowe i promienniki w ogrzewaniu strefowym.

Ogrzewanie w miejscu pracy jest jednym z najważniejszych warunków, które musi zapewnić pracodawca swoim pracownikom. W Polsce działa wiele firm i fabryk, które mają ogromne powierzchnie i zatrudniają bardzo wielu pracowników. Ogrzewanie całości tych powierzchni może być czasochłonne i bardzo drogie. Okazuje się jednak, że w większości przypadków wystarcza tylko ogrzanie stref, w których najdłużej przebywają pracownicy.

Do ogrzewania strefowego przydają się promienniki ciepła. Tak samo, jak nagrzewnice gazowe spalają one gaz, jednak nie ogrzewają całych pomieszczeń, a jedynie konkretne powierzchnie. Wystarczy zamontować pewną ilość takich urządzeń w kluczowych miejscach fabryki, hali lub innego ogromnego pomieszczenia, ab zapewnić komfort ludziom w nim przebywającym.

Promienniki, tak samo jak wiele rodzajów nagrzewnic gazowych posiadają mnóstwo zalet. Są one tanie w eksploatacji i łatwe w użyciu. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są promienniki, które można szybko i łatwo przenosić w różne miejsca.

W promiennikach, tak jak w przypadku nagrzewnic gazowych znaleźć można wiele zabezpieczeń. Chronią one przed nadmiernym przegrzaniem danej strefy oraz zabezpieczają przed pożarem lub wybuchem.