Nagrzewnice gazowe to jedne z cichszych urządzeń grzewczych

Wybór konkretnego urządzenia grzewczego jest uzależniony od wielu czynników. Najważniejszymi z nich są koszty eksploatacji, łatwość obsługi i poziom głośności podczas pracy.

Ze względów ekonomicznych do ogrzewania wielkogabarytowych pomieszczeń najczęściej wybierane są nagrzewnice gazowe. Niskie zużycie gazu oraz szybko osiągana odpowiednia temperatura powodują, że urządzenia te są niezwykle konkurencyjne. Dzięki wielu unowocześnieniom, mogą tworzyć system rozprowadzenia kanałowego, co daje możliwość ogrzania nawet kilku pomieszczeń za pomocą jednej nagrzewnicy gazowej.

Niestety urządzenia tego typu nie są całkowicie bezgłośne. Każde z nich jest zaopatrzone w wentylator, który wprawiony w ruch doskonale słychać. Producenci starają się eliminować hałas urządzeń grzewczych, lecz spektakularnych efektów jeszcze na rynku nie widać. Pracy cichobieżnych wentylatorów na razie nie ma czym zastąpić. Nagrzewnice gazowe, pomimo swoich 50 decybeli należą dziś do jednych z najcichszych urządzeń grzewczych.

Należy pamiętać, że nagrzewnice używane są w pomieszczeniach, w których raczej nie wypoczywamy. Zaopatrują w ciepło wielkogabarytowe obiekty handlowe, sportowe, a także hale produkcyjne i magazynowe. Nikt nie wymaga w tego typu pomieszczeniach całkowitej ciszy, więc praca nagrzewnic gazowych nikomu z całą pewnością nie przeszkadza.

W miejscach, gdzie potrzebna jest względna cisza montuje się promienniki gazowe czy elektryczne. Niemniej ich poziom hałasu nie jest dużo niższy od pracy wentylatora w nagrzewnicy gazowej.