Gaśnice mają sposobność ludziom ocalić życie - warto je mieć w domu

Gaśnice znane są od dziesięcioleci oraz zdarza się, że ratowały teraz życie niemalże każdego ludziom. Rygorystyczne przepisy prawne zmuszają szkoły oraz firmy pracy do posiadania oprzyrządowania gaśniczego. A dodatkowo kierowcy są obowiązani wyposażyć się w gaśnice, dlatego że jak przedstawia historia ze względu na to można spodziewać się czyjąś wsparcie, jeżeli teraz np. stracimy przytomność za kierownicą oraz uderzymy w drzewo wywołując pożar.

W domu wystarczy ludziom zazwyczaj czujka pożarowa, jako że w przypadku niebezpieczeństwa zadzwonimy po straż pożarną, wszakże należy zdawać sobie sprawę jakie gaśnice są wykorzystywane do zlikwidowania właściwego niebezpieczeństwa. Na pewno nie bowiem nie wiemy czy też nie będzie trzeba użyć swojej kwalifikacji jak również ugasić pożar w punkcie pracy. Trzeba zatem zaznajomić się z rodzajami gaśnic, by w trakcie niebezpieczeństwa móc dużo szybciej zareagować i nie tracić czasu na czytanie instrukcji obsługi.

Gaśnice grupują się na proszkowe, śniegowe, wodne oraz pianowe.

Gaśnice proszkowe wykorzystuje się do ubezpieczenia pomieszczeń oraz pojazdów. Gaśnice śniegowe stosujemy przy gaszeniu pożarów substancji , a dodatkowo gazów palnych, za to gaśnice wodne oraz pianowe nadadzą się do likwidowania źródła ognia w przemyśle papierniczym lub włókienniczym. Np przy okazji należałoby pamiętać, iż przy tym pożary mają najróżniejsze kategorie. Literką A oznaczane są wszelakie pożary organicznych ciał regularnych, B oznacza pożary substancji, C - pożary gazów palnych, za to literką D określane są pożary metali.